• Zapisy do pierwszej klasy

• W zakładce RODZIC w pozycji Zapisy do klasy 1 znajdują się wszelkie informacjie dotyczące zapisania dziecka do klasy pierwszej w roku szolnym 2024/2025

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

• Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. 2 lutego 2024 r. w piątek naszej bibliotece przybyło nowych czytelników, tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani   na czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystości pasowania w klasie 1 a gościła pani wicedyrektor Elżbieta Fudalej, a w klasie 1 b  pani dyrektor Beata Miniach. Spotkanie rozpoczął występ uczennic z kl. 4 a, które pod opieką nauczyciela bibliotekarza   pani Renaty Brychcy przygotowały  z tej okazji specjalny program artystyczny.  W zaczarowany świat książek wprowadziły wszystkich  bajkowe wróżki w które wcieliły się Natalia Drewniak i Amelia Pietrzak oraz Królowa Książka – Klaudia Szubert.   Zanim  uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, czego  nie lubi książka, jak należy zachować się w bibliotece , a następnie dzieci  wyciągały z kolorowego pudła bajkowe rekwizyty i odgadywały  z jakiej są bajki. Pierwszaki bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.  Po obejrzeniu przedstawienia przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości  i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie  pani bibliotekarka Renata Brychcy ogromną kolorową zakładką  dokonała pasowania każdego ucznia  na czytelnika. Zakładka zdobyła I miejsce w bibliotecznym  konkurs klasowy na zakładkę rozmiarów XXL, a przygotowana została przez klasę V a.
            Przyszli czytelnicy  powtarzając za Królową Książką złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości  i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.  Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał  pamiątkową książkę – wyprawkę czytelniczą dla pierwszaka wydaną przez Instytut Książki i dofinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” Następnie na ręce wychowawczyń klasy 1 a – pani Doroty Nieścior i klasy  1b pani Jolanty Jaworskiej wręczony został  pamiątkowy dyplom  z tej uroczystości. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.  Po uroczystości pasowania dzieci  na kolejnej lekcji, przychodziły dwójkami   do bibliotek  żeby  wypożyczyć  swoją pierwszą książkę. Świeżo upieczonym czytelnikom biblioteki szkolnej życzymy jak najwięcej zapału  w poznawaniu zaczarowanego świata bajek i baśni, oraz świata niezwykłych przygód.