• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Pragniemy poinformować, że Szkoła Podstawowa Nr 5  w Nowej Soli został beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Po złożeniu w październiku 2023 roku wniosku nasza placówka zakwalifikowała się do otrzymania wsparcia finansowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i dzięki temu biblioteka szkolna otrzyma pieniądze na zakup nowości książkowych, działań promujących czytelnictwo i brakujących elementów wyposażenia biblioteki w wysokości 15 000 zł. /kwota 12 tys. – z budżetu państwa, 3 tys. - organ prowadzący szkołę/.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 5 kwietnia 2024 roku w piątek  grupa maluchów z Przedszkola nr 5 wraz ze swoimi paniami odwiedziła naszą szkolną bibliotekę. Celem wizyty było  poznanie zasad korzystania z biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
            Spotkanie w bibliotece przedszkolaki zaczęły od wysłuchania czytanej przez uczennice z klasy trzeciej – Nataszę Stolarz i Nikolę Friedrich książki pt.  „Misia Marysia i wycieczka do zoo”. Dzieci układały również bajkowe puzzle i odgadywały zagadki związane  z postaciami bajkowymi. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniem i  z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji  o bibliotece i książce. Całe spotkanie odbyło się  w miłej  atmosferze,  a przedszkolaki wyszły z biblioteki uśmiechnięte i pełne wrażeń.