• Czy można zobaczyć ziemskie pole magnetyczne? Odpowiedź brzmi nie. Ale czy można doświadczalnie zaobserwować jego istnienie? Czy można eksperymentalnie wyznaczyć kierunek linii ziemskiego pola magnetycznego? O tym próbują się przekonać uczniowie na lekcji fizyki z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

Na lekcji informatyki uczniowie klasy 4a (grupa 2) zagłębiali tajniki programowania z wykorzystaniem gry edukacyjnej Scottie Go!

Koło komputerowe

Wykorzystując zestawy klocków konstrukcyjnych, uczniowie zbudowali model skoczka. Następnie modyfikowali stworzone wcześniej odnóża w celu szybszego poruszania się skoczka. Utrudnieniem było to, że nie można było zastosować kół. Testując swoje modele uczniowie wysunęli następujące wnioski:

- szybkość poruszania się skoczka zależy nie tylko od konstrukcji odnóży, ale i od powierzchni na której porusza się skoczek (mniejsze lub większe tarcie)

- od prędkości silników

- od długości odnóży