• Maj 2023

• Wszyscy wiemy, jak ważny jest ruch w naszym życiu. Zapominamy o tym, gdy przesiadujemy długie godziny przed komputerem, telefonem, czy telewizorem. Uczniowie koła komputerowego zbudowali robota, który będzie nam przypominał o tym, że pora na wstanie od komputera czy telefonu i wykonaniu paru prostych ćwiczeń. Robot został tak zaprogramowany, aby o określonej porze np. co 30 minut przypomniał nam o przerwie.

Silniki robota można było kontrolować poprzez: ustawienie czasu działania silników, ustawienie liczby obrotów silników lub ustawieniu obrotów silnika o określoną liczbę stopni.

#LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości

Czy pomiary należy wykonywać tylko przy pomocy linijki? Oczywiście, że nie. Istnieją inne przyrządy pomiarowe, takie jak suwmiarka, mikrometr, głębokościomierz. O tym, jak one wyglądają i jak dokonać pomiarów przy ich pomocy dowiadują się uczniowie na lekcji fizyki z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci #Laboratoria Przyszłości