• MMBS 2023
          • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA” pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Również nasza biblioteka szkolna jak co roku przystąpiła do obchodów MMBS i świętowała razem ze swoimi czytelnikami. Z okazji święta zostały przygotowane gazetka okolicznościowa w gablotce bibliotecznej. Jeszcze we wrześniu biblioteka ogłosiła konkursy: plastyczny dla klas I-III pt. „ILUSTRACJA DO WIERSZE JULIANA TUWIMA” oraz klasowy / kl. IV-VIII/ na NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ WIELKOŚCI XXL. Nagrodzone prace były wyeksponowane na korytarzu szkoły. 11 października w środę na odwiedzających bibliotekę podczas wypożyczania czekała biblioteczna zgaduj – zgadula, a za dobre odpowiedzi słodka niespodzianka, zaś we wtorek 31 października odbyła się coroczna akcja „Cała szkoła czyta dzieciom”, gdzie nauczyciele czytali na każdej lekcji po kilka minut we wszystkich klasach wybrane przez nauczyciela bibliotekarza propozycje książek do przeczytania.

ZWYCIĘZCY KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH ZORGANIZOWANYCH Z OKAZJI MMBS:

- konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza J. Tuwima / kl. 1-3 /

Oliwia Komar kl. 2 a