• "MAGIA SŁÓW” -  SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
          • "MAGIA SŁÓW” - SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• Już kolejny raz w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania w kategorii klas I-III i IV VIII zorganizowany z inicjatywy pani Renaty Brychcy - nauczyciela bibliotekarza. Zmagania miały na celu wyłonienie najpiękniej czytających uczniów, a celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnienie wśród uczniów nawyku czytania książek i propagowanie kultury czytelniczej. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności czytając fragmenty wybranych przez siebie książek wypożyczonych z biblioteki i z własnych zbiorów oraz tekst wybrany przez organizatora konkursu. Komisja konkursowa w składzie pani Renata Brychcy, pani Hanna Karpina i pani Anna Żmijowska oceniała m. in. bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu. 16 – 17 maja 2023 we wtorek i środę do konkursu przystąpiły dzieci z klas młodszych, zaś 19 maja w piątek uczniowie klas starszych. Zmagania konkursowe zakończyły się następującymi wynikami :

KLASY I – III

Kornelia Jasnowska kl. 1 a ,Wiktoria Wysocka kl. 2 a, Tobiasz Serwan kl. 2 a

II miejsce

Julia Lopko kl. 1 a , Natasza Stolarz kl. 2 a, Amelia Wagner kl. 3 a, Kinga Gubała kl. 3 a

III miejsce

Hanna Sobańska kl. 2 a , Maksymilian Mrówka kl. 2 a, Ilona Pomazana kl. 3a , Natalia Drzymała kl. 3 a

wyróżnienia

Agata Grubecka kl. 1 b, Oliwia Komar kl. 1 a, Hanna Drewniak kl. 3 a, Natalia Drewniak kl. 3 a

KLASY IV-VIII

Agata Balinowska kl. 7 a, Tymoteusz Serwan kl. 7 a

II miejsce

Małgorzata Brysik kl. 7 a

III miejsce

Paulina Łukasiewicz kl. 6 b

wyróżnienie

Natalia Buba kl. 4 a

• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 10 maja 2023 roku grupa pięciolatków z Przedszkola nr 5 wraz ze swoimi paniami odwiedziła naszą szkolną bibliotekę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom sposobu funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Spotkanie w bibliotece przedszkolaki zaczęły od wysłuchania czytanej przez uczennice z klasy szóstej książki pt. „Przepraszam, czy jesteś czarownicą ? Następnie dzieci odgadywały zagadki związane z postaciami bajkowymi . Przedszkolaki bardzo dobrze sobie poradziły z tym zadaniem.

Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wszystkich informacji o bibliotece i książce. Całe spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

• Już po raz XXI odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Uczniowie nowosolskich szkół podstawowych kolejny raz spotkali się aby wziąć udział w zmaganiach konkursu czytelniczego. 22 kwietnia 2023 r. odbył się konkurs dla klas młodszych z książki M. Pałasza „Sposób na Elfa”. W konkursie tym z naszej szkoły uczestniczyło sześciu uczniów: Wiktoria Wysoka kl. 2 a, Amelia Wagner kl. 3a, Malwina Oleksa kl. 3 a, Emilia Lichacz kl. 3 a , Lena Rudzińska kl. 4a Michał Krawczyk kl. 4 a. Po konkursie odbyło się spotkanie z autorem książki Marcinem Pałaszem który odpowiadał na szereg pytań zadawanych przez dzieci, można było również kupić inne pozycje książkowe autora oraz uzyskać autograf. Trzy tygodnie później 13 maja 2023 r . również w sobotę spotkali się uczniowie z klas starszych, którzy zmierzyli się z książką autorstwa Ricki Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna”. SP Nr 5 reprezentowało tym razem trzech uczniów: Tymoteusz Serwan kl.7 a, Szymon Jeda z kl. 7 c i Marcelina Piasecka z kl. 8 c. Konkurs składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. Do części ustnej i jednocześnie ścisłej czołówki zakwalifikowało się dwóch naszych uczniów. Ostatecznie po części ustnej - I miejsce zajęła Marcelina Piasecka z kl. 8 c, zaś Szymon Jeda z kl. 8 c – V miejsce.

Nad przygotowaniem uczniów do konkursów jak co roku czuwała pani Renata Brychcy – nauczyciel bibliotekarz. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat przeczytanej lektury i należą im się gratulacje.