• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych 26 stycznia 2023 r. naszej bibliotece szkolnej przybyło nowych czytelników tego dnia odbyło się pasowanie na czytelnika klasy 1 a i 1 b. Na uroczystości pasowania gościła pani dyrektor Beata Miniach. W zaczarowany świat książek wprowadziła wszystkich Królowa Książka. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie najpierw odpowiedzieli na pytania czym różni się według nich księgarnia od biblioteki i jak należy się w niej zachować, obejrzeli też prezentację jak należy dbać o książki, czego nie wolno z nimi robić,. Następnie Królowa Książka nauczyła dzieci wierszyka w którym również zostały zawarte zasady jak należy obchodzić się z książką. Uczniowie odgadywali także zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek i wysłuchały piosenki o książce. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Najważniejszym momentem, który wzbudził w dzieciach szczególne wzruszenie był sam moment pasowania. Pani Renata Brychcy nauczyciel bibliotekarz, ogromną kolorową zakładką dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika Przyszli czytelnicy powtarzając za Królową Książką złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał pamiątkową książkę „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka. Na ręce wychowawczyń klasy 1 b – pani Lilianny Kaczmarek i klasy 1 a pani Pauliny Cichy wręczony został też pamiątkowy dyplom z tej uroczystości. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po uroczystości pasowania dzieci na kolejnej lekcji, przychodząc dwójkami do bibliotek wypożyczyły swoją pierwszą książkę.