• „MAGIA SŁÓW” - SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – maj 2021 r.

• W dniu 12 maja 2021 r. w środę odbył się konkurs pięknego czytania w kategorii klas I-III . Była to kolejna edycja konkursu zorganizowana z inicjatywy pani Renaty Brychcy - nauczyciela bibliotekarza. Zmagania miały na celu wyłonienie najpiękniej czytających uczniów, a celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnienie wśród dzieci nawyku czytania książek i propagowanie kultury czytelniczej. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności czytając fragmenty wybranych przez siebie książek wypożyczonych z biblioteki i z własnych zbiorów oraz tekst wybrany przez komisję konkursową. Jury w składzie pani Renata i Hanna Karpina oceniało m. in. bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu. Spośród uczniów którzy przystąpili do konkursu przyznano po trzy pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz dwa wyróżnienia.

Kinga Gubała kl. I a

Michał Krawczyk kl. II a

Katarzyna Witkowska kl. II a

Klaudia Szubert kl. I a

Natalia Buba kl. II a

Jakub Buba kl. II a

Natalia Tomczak kl. I a

Emilia Żyngiel kl. II a

Aleksander Ostapowicz kl. III a

wyróżnienie

Amelia Wagner kl. I a

Szymon Szambora kl. I a

GRATULACJE !!!

• mLegitymacja

• Uwaga uczniowie! Szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja

mLegitymacja to elektroniczna wersja tradycyjnej legitymacji szkolnej, czyli legitymacja w smartfonie. Dzięki mLegitymacji uczeń może potwierdzić swoją tożsamość i przynależność do szkoły, a także skorzystać z przysługujących mu ulg i zwolnień z opłat. Jest to bezpieczne i nowoczesne narzędzie zarówno dla uczniów jak i rodziców .„Regulamin usługi mLegitymacja” oraz „Instrukcja obsługi mLegitymacji dla uczniów” została zamieszczona w zakładce „mLegitymacja”

• Dzień wolny

• 30.04.2021 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze dla uczniów kl.1-3 w godz. od 6.50 do 15.30

• Darmowe maseczki dla nowosolan

• Od poniedziałku do czwartku (22-25 marca) w godzinach od 12.00 do 17.00 na terenie Nowej Soli będą rozdawane maseczki ochronne dla mieszkańców. Punkty dystrybucyjne będą zlokalizowane w dziesięciu miejscach na terenie miasta.

Uwaga! Maseczki są dla mieszkańców bezpłatne i będą rozdawane do wyczerpania zapasów. Każdemu mieszkańcowi przysługują cztery maseczki.

Darmowe jednorazowe maseczki to realizacja rządowego wsparcia Polaków. Są one dostarczane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a za ich dystrybucję na terenie naszego województwa odpowiada wojewoda lubuski.

Gdzie nowosolanie mogą odebrać maseczki?

Nowosolski Dom Kultury, ulica Piłsudskiego 49

Muzeum Miejskie, ulica Muzealna 20

Centrum Aktywności Społecznej (dawne gimnazjum nr 3), ulica Kasprowicza 8

MOSiR, ulica świętej Barbary 2 (od strony parkingu)