• „MAGIA SŁÓW” -  SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – maj 2022 r.
          • „MAGIA SŁÓW” - SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – maj 2022 r.

• Już kolejny raz odbył się Konkurs Pięknego Czytania w kategorii klas I-III i IV VIII  zorganizowany z inicjatywy pani Renaty Brychcy  -  nauczyciela bibliotekarza. Zmagania miały na celu wyłonienie najpiękniej czytających uczniów, a celem konkursu było  przede wszystkim rozpowszechnienie wśród uczniów nawyku czytania książek  i  propagowanie kultury czytelniczej. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności czytając fragmenty wybranych przez siebie książek  wypożyczonych z biblioteki  i z własnych zbiorów oraz tekst  wybrany przez organizatora konkursu. Komisja konkursowa  w składzie    pani  Renata Brychcy, pani Hanna Karpina i pani Anna Żmijowska  oceniała m. in.  bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu.                         16 maja 2022   w poniedziałek do konkursu przystąpiły dzieci   z klas młodszych,  zaś 18 i 20 maja  uczniowie klas starszych.   Zmagania konkursowe zakończyły się następującymi wynikami :
            KLASY   I – III
            Wiktoria Wysocka kl. I a, Natalia Drzymała kl. II a, Jakub Buba kl. III a

II miejsce
            Tymoteusz Serwan kl. I a, Amelia Wagner kl. II a, Malwina Oleksa kl. II a, Katarzyna Wojciechowska kl. III a

Natasza Stolarz kl. I a, Kinga Gubała kl. II a, Natalia Buba kl. III a

Wyróżnienie
            Julia Grochowiak kl. I a, Hanna Drewniak kl. II a, Natalia Tomczak kl. II a, Michał Krawczyk kl. III a

KLASY  IV - VIII
            I miejsce  - Radosław Fudalej kl. VIII b
            II miejsce  - Tymoteusz Serwan kl. VI a
            III miejsce - Nikodem Serwan kl. VIII c