• Podsumowanie wakacyjnego projektu

• Od kilku już lat SP 5  przy współpracy z ośrodkiem Kiez Holzerner See koło Berlina organizuje dla naszych uczniów wakacyjne spotkania z uczniami z Niemiec. W tym roku jednak spotkanie było wyjątkowe,  ponieważ trwało aż 2 tygodnie i dołączyła do nas Ukraina. Międzynarodowa grupa dzieci wspólnie realizowała program, który  zawierał ważne aspekty na obszarze krajoznawstwa, edukacji przyrodniczej, integracji, języków obcych i rekreacji. Dzieci wspólnie realizowały każdy punkt programu, w którym m.in. dwa dni spędziliśmy na wycieczkach do Berlina i Poczdamu, uczniowie uczestniczyli w warsztatach rekodzielniczych, grilowali, opowiadali o swoich krajach, zdobywali wiedzę przyrodniczą w terenie, pływali na sprzęcie wodnym i wypoczywali na plaży. Dwa tygodnie w miłej i przyjaznej atmosferze zawdzięczamy organizatorom, pani A. Brose i S. Schillerowi, pani dyrektor B. Miniach oraz organizacji PNWM Nysa-Sprewa-Bobr za dofinansowanie projektu.

• Zaproszenie do IV edycji konkursu InstaLogik dla klas 4-8

• InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Więcej informacji na stronie konkursu: https://instalogik.pl/