• DEN

• DZIEŃ  EDUKACJI    NARODOWEJ

Z okazji DEN dnia 14 października 2021 r. wszyscy nauczyciele i uczniowie spotkali się na krótkiej uroczystości, którą przygotowali uczniowie kl. 7C wraz z panią Anną Żmijowską  oraz koło wokalne prowadzone przez panią Annę Klose.
                Oprócz zabawnych wierszyków mogliśmy podziwiać talent muzyczny Marysi Papis i Natanela Stawnickiego, którzy zagrali na saksofonie i trąbce muzykę z XVII – XVIII wieku.
                 Uroczystość zakończyła się występem koła wokalnego, który zaśpiewał piosenkę dla swoich nauczycieli. W ten sposób uczniowie złożyli serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za trud, który wkładają w edukację i wychowanie oraz za to, że po prostu są.
                W tym dniu trwała również zbiórka pieniędzy na operację dla malutkiej dwuletniej Amelki, którą zorganizował SU pod czujnym okiem Pana Przemysława Pulki.
                Z całego serca wszystkim serdecznie dziękujemy.

• Matematyka bez granic

• Nasi zwycięzcy w międzynarodowym konkursie ,,Matematyka bez granic”

W roku szkolnym 2020/21 XXXII edycja międzynarodowego konkursu ze względu na pandemię odbyła się z dużym opóźnieniem. Finał Konkursu ,,Matematyka bez Granic” w Polsce odbył się dopiero po powrocie uczniów do szkół tj.02 czerwca 2020 r.
            W XXXII międzynarodowym konkursie ,,Matematyka bez Granic” w Polsce uczestniczyły 422 klasy (9449 ucz.) z 163 szkół. W naszym województwie w bieżącej edycji konkursu uczestniczyło 96 klas (3.189 ucz.) z 36 szkół podstawowych.
                Uczniowie klasy 6c (obecnie 7c) naszej szkoły  w kategorii klas 6 szkół podstawowych zajęli 3 miejsce w regionie i szóstą lokatę w Polsce. W nagrodę za matematyczny sukces otrzymali dofinansowanie do szkolnej wycieczki. 7 c już od początku nowego roku szkolnego przygotowuje się do nowej edycji pod czujnym okiem pani Joanny Leszko.
                Jest to przeogromny sukces klasy i nauczyciela . Serdecznie gratulujemy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Dnia 1 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem wydarzenia była pani Hanna Karpina oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W całej naszej szkole pojawiło się mnóstwo przykładów, działań prosto z tabliczki mnożenia. Na szkolnych korytarzach nie sposób było przejść, by nie natknąć się na 7 x 8 czy 6 x 7. Wszystko to miało zwrócić uwagę społeczności uczniowskiej na fakt, że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Na przerwach wybrani uczniowie klas VII c egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia pozostałych uczniów naszej szkoły.

Za pomyślnie zdany egzamin wszyscy otrzymywali certyfikat i naklejkę z napisem MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!