• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijanie umiejętności czytania. Naszej bibliotece w czwartek 3 lutego 2022 roku przybyło nowych czytelników, tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika klasy 1 a. Dzieci odświętnie ubrane czekały na panią z biblioteki w swojej klasie. Po wspólnym przywitaniu pani Renata Brychcy – nauczyciel bibliotekarz, zwróciła się do dzieci z pytaniami m. in. czy wiedzą jak należy zachować się w bibliotece i czego nie wolno robić z książkami. Uczniowie obejrzały też przygotowaną prezentację o zasadach korzystania z książek z biblioteki. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Następnie pierwszaki nauczyły się wierszyka, powtarzały słowa za panią z biblioteki. Przyszli czytelnicy bibliotek jak co roku musieli również zdać mały egzamin: odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Uczniowie klasy 1 a byli niezwykle aktywni, niektórzy chcieli odgadywać dwukrotnie. Najważniejszym momentem, który wzbudził w dzieciach szczególne wzruszenie był sam moment pasowania. Pani bibliotekarka Renata Brychcy ogromną kolorową zakładką dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia na ręce pani Hani Karpiny wychowawcy klasy I a został przekazany pamiątkowy dyplom z uroczystości pasowania, a każdy pierwszak otrzymał książkę „Pierwsze abecadło” – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka przygotowana przez Instytut Książki w ramach Kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ta realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Po uroczystości pasowania na czytelnika, dzieci na kolejnej lekcji przychodziły dwójkami aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.

Film 1

Film 2

• Mieszkańcy Dzielnicy Stare Żabno,

w dniu jutrzejszym tj. piątek 4 lutego w godzinach 10-16 będą rozdawane przed wejściem głównym do szkoły  maseczki,dostarczone przez Urząd Miejski w Nowej Soli. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Beata Miniach